سوالات متداول بلوک یونولیت سقفی

سوالات متداول بلوک یونولیت سقفی

قالب های  بین و عایق حرارتی(کرومیت) چه هستند؟

این قالب ها، بلوک ها یا پانل های پلی استایرن انبساطی(EPS) توخالی هستند. که به شکل دیواره های بیرونی( یا دیواره های داخلی) یک ساختمان تجاری یا مسکونی در می آیند. فولاد تقویت شده به حفره داخل بین دو لایه فوم برای تقویت و استحکام هسته بتن افزوده می شود. این کار بتن را بصورت یک هسته یکپارچه مجزا سخت می کند. پانل های فوم در جا ثابت می مانند. این ترکیب بتن، فولاد و فوم ساختاری فوق العاده قوی و با صرفه جویی در انرژِی بدون نیاز به افزودن عایق ایجاد می کند.

چرا بلوک یونولیت سقفی بهتر از کرومیت های دیگر در استرالیا است؟

تمامی کرومیت ها مثل هم نیستند. بلوک یونولیت سقفی قویتر و سریعتر است زیرا سیستم BATTENING توکاری با چند کانکتور فراهم می کند که در محل لازم چفت شده و موجب ثابت شدن مستقیم یک دیواره کامل همانند یک دیوار وعمولی می شود.

پانل های بلوک یونولیت سقفی همچنین عملکرد گرمایی بیشتر R 3.74 نسبت به هر کرومیت دیگری در استرالیا دارند.

بلوک یونولیت سقفی بطور محلی ساخته شده و در سرتاسر استرالیا توزیع می شود.

بلوک یونولیت سقفی دارای کارکنان پشتیبانی فنی  باتجربه و ماهری می باشد، ما اموزش در محل و پشتیبانی فنی برای هر سازنده جدید ارائه می کنیم.

صاحب ساختمان چگونه می تواند از این نوع ساخت استفاده بهینه ای داشته باشد؟

ساختمان های ساخته شده با بلوک های یونولیت سقفی ایمن تر هستند. زیرا هسته بتنی پیوسته ای دارند که تا 100% قویتر از یک دیوار بلوک بتنی معمولی است و یکپارچگی ساختاری خود را در بلایای طبیعی مثل طوفان، تندباد، زلزله و گردبادهای شدید حفظ می کند. صاحب ساختمان های بلوک یونولیت سقفی می توانند تا 45% هزینه های سرمایشی و گرمایشی را در مقایسه با ساختمان های معمولی کاهش بدهند. زیرا این ساختمان ها عایق حرارتی مصاعفی دارند. همپنین سالم تر و پاکیزه تر هستند. زیرا می توان آنها را کاملا بتونه کرد تا از وجود غبار، گرده یا آلاینده های دیگری که وارد ساختمان می شوند جلوگیری نمود.

پشتیبانی/اطلاعات فنی – صاحب ساختمان هایی که می خواهند از مزایای یک ساختمان بلوک یونولیت سقفی لذت ببرند باید مستقیما با ما در مورد مهندسین، طراحان و سازندگانی که می دانیم در زمینه طراحی  و ساخت. برای رسیدن به بهترین بلوک یونولیت سقفی تجربه و مهارت کافی دارند تماس بگیرند.

اگر قبلا با یک طراح یا سازنده برای ساختمان بعدی خود ارتباط داشته اید، آنها باید آخرین اطلاعات فنی را دارا باشند. و ما اخیرا راهنمای مهندسی و طراحی خود، کتابچه های اموزش کارگاهیی و کتابچه کاملا فنی خود را به روز نموده ایم. که با درخواست آنلاین و یا تماس مستقیم در دسترس شما قرار خواهند گرفت. یک ساختمان بلوک یونولیت سقفی محیط داخلی آرام تر ، سالم تر و قویتری را فراهم می کند.

 احتمالات و محدودیت های طراحی با بلوک یونولیت سقفی چه هستند؟

محدودیت های کمی با بلوک یونولیت سقفی وجود دارد. زیرا یک سیستم قالب بندی ساده و سبک است. می توانید به راحتی قالبی را ایجاد کنید و فضاهای خالی را با بتن و فولاد تقویت شده پر کنید. و همچنین می توان آنرا به هر شکلی برای تناسب با هر طرحی قالب ریزی کرد.

هسته بتن جامد در یک دیواره بلوک یونولیت سقفی می تواند در هر جایی از 100mm تا 600mm ضخامت قرار بگیرد. و به شدت قویتر از دیواره ساخته شده با مصالح بنایی می باشد. این در ترکیب با مقدارهای عایق زیاد بدین معناست که می توانید درها و ورودی های پنجره بزرگتری از یک ساختمان معمولی داشته باشید. تمامی المان های ساختاری و نعل درگاه ها را می توان داخل حفره دیوار قرار داد.

بلوک یونولیت سقفی همچنین دارای نوارهای خزدوزی در هر 200mm موجود در پانل است. که به شما اجازه می دهد تا پیچ را به هر دو طرف بلوک مستقیما ثابت کرده و هر روکاری را وصل نمایید. بلوک یونولیت سقفی بیشترین محدوده طراحی را با بیشترین استحکام ایجاد می کند. هیچ گونه محدودیتی برای قالب یا سبک آن وجود ندارد.

آیا این شیوه ساخت هزینه بیشتری در پی دارد؟

یک ساختمان بلوک یونولیت سقفی هزینه ساخت بیشتری را نسبت به ساختمان ای با قالب چوبی در اندازه مشابه در پی دارد. هر گونه اختلاف هزینه  مواد از طریق هزینه های انرژی و تاسیساتی فوق العاده کمتر، توسط کوچک کردن دستگاه گرمایش و سرمایش جبران می شود. هزینه کار باید کاهش یابد زیرا ساخت ساختمان های ساخته شده با بلوک یونولیت سقفی را می توان تا 30% سریعتر به اتمام رسانید. تمامی دیواره های داخلی در ساختمان بلوک یونولیت سقفی حداکثر تا دو هفته ریخته می شوند.

هزینه های نگهداری بسیار پایین هستند. ساختمان های بلوک یونولیت سقفی به شدت در مقابل رطوبت مقاوم می باشند. هیچ گونه چوب فاسد شونده یا تار و پودی وجود ندارد. اغلب عایق بندی سقف و دیواره در ساختمان های معمولی به شکل روکش نصب می شود. که با افزایش رطوبت به شدت کارایی آن کم شده و موجب هزینه های گرمایشی و سرمایشی بیشتری می شود.

بلوک یونولیت سقفی داری عایق مضاعف و سختی است. که راختی و آسایش پایداری را در ساختمان برای زندگی در آن فراهم می سازد. صنعت Termit Protection  در استرالیا یک صنعت مولتی میلیون دلاری است. گزارشات تصاویر ای حاکی از آن بوده اند که از هر چهر ساختمان در کویین لند یک مورد به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد. و نیاز به اقدامات مهمی دارد. موریانه های جذب رطوبت چوب و و مصالح ساختمانی متخلخل دیگر می شوند.

بلوک یونولیت سقفی از EPS با تراکم بالا ساخته می شود. و در برابر رطوبت غیرقابل نفوذ است(خشک می ماند)، هسته بتن جامد و دال بتنی موجود در دیوار از رطوبت جلوگیری می کند. و به هنگام تکمیل کار تمامی EPS محصور می شود. تا مانعی برای زیرلایه ای بدون ارزش غذایی ایجاد کند. مقررات محلی نیاز به حداقل پشتیبانی دارند. اما در تاریخ ساخت بتن هیچ مورد شناخته شده ای از یکپارچگی سازه ای از دست رفته از طریق موریانه ها گزارش نشده است.

میانگین مقدار R دیواره های کرومیت چیست؟

 دیواره های ساخته شده از کرومیت بطور میانگین همانند دیواره هایی با قالب چوبی که با عایق R 3.780 ساخته شده است عمل می کنند. اما این کل داستان نیست. عملکرد مقدار R معادل کرومیتها از سه فاکتور تشکیل می شود.

در این مورد مقدار R پلی استایرن انبساطی است. مورد دوم، ثبات گرمایی دیواره های بتنی در کاهش نوسانات دمایی می باشد. در نهایت نفوذ هوا می تواند برای 20 تا 40 درصد نیازهای بارگرمایی ساختمانی با قالب چوبی ذکر شود. کرومیت ها این نفوذ هوا را از طریق مونتاژ دیوار از بین م برند. در نتیجه با عملکرد ترکیبی مقدار R پلی استایرن انبساطی، تاثیرات تثبیت کننده جرم گرمایی بتن و نفوذ هوای کم، عایق حرارتی به شدت ممتازی را برای تمامی سیستم های دیواره دیگر ایجاد می کند.

آیا فوم می سوزد و یا تشعشعات زیان آوری ساطع نمی کند؟

فوم های موجود در کرومیت ها با افزودنی های ضد شعله ساخته می شوند. هیات پژوهشی ملی، مطالعات موجود فروانی را در زمینه تشعشعات آتش سوزی بررسی کرده و نتیجه گرفته است که تشعشعات حاصل از فوم های پلی استایرن سمی تر از تشعشعات چوبهای نرم معمولی که در ساخت ساختمان بکار می روند نیستند.

این ساختمان ها تا چه اندازه راحت هستند؟

 دیواره های بتنی ساخته شده با کرومیت به طور موثر حایلی بین قسمت داخلی یک ساختمان و قسمت های بیرونی هستند. ساندویچ ضخیم کرومیت ماده ای حجیم(بتن) با یک فوم سبک است که نوسانات دمایی، نفوذ هوا و صدا را به شدت کاهش می دهد. کرومیتها، قسمت داخلی را راحت تر از دیواره های چوبی معمولی حفظ می کنند. در مورد صدا، مطالعات نشان داده اند که در مقایسه با ساختمان ای با قالب چوبی، فقط در حدود یک سوم صدا از دیوار کرومیت نفوذ می کند.

ساختمان های بلوک یونولیت سقفی چگونه در مقابل طوفان و بادهایی با نیروی گرد باد مقاومت می کنند؟

بیشترین مقاومت و استحکام بلوک یونولیت سقفی، هسته بتن جامد آن با ضخامت 10mm تا 600mm می باشد. بیشترین خطر برای صاحب ساختمان تندباد، طوفان، گردباد و نفوذ خار و خاشاک حاصل از بادها می باشد. آزمایشات آزمایشگاهی اخیر در دانشگاه تکنولوژی تگزاس، مقاومت ضربه ای سازه دیوار بتن مسکونی را با دیواره هایی با اسکلت معمولی مقایسه کرده اند. دیواره های ساخته شده با مصالح بنایی بتن جامد و کرومیتها استحکام و جرم بسیار خوبی را برای مقابله با تاثیر خارو خاشاک حاصل از باد نشان دادند. دیواره هایی با اسکلت چوبی قادر به توقف نفوذ خطرات هوایی نبودند.

آیا این تکنیک ساخت توسط کد سازمان های رسمی تایید شده است؟

بله. بلوک یونولیت سقفی مطابق با شروط Building Code در استرالیا می باشد. کدهای مسکونی بین المللی 200 و 2003 دارای بخشی در زمینه ساخت کرومیت هستند. بلوک یونولیت سقفی همچنین یک سیستم دیوار بنایی تایید شده توسط دولت ایالتی کویین لند می باشد.

آیا ساختمان های بلوک یونولیت سقفی را می توان در مناطق زلزله خیز بنا کرد؟

بله. یک ساختمان بلوک یونولیت سقفی در صورت استحکام و تقویت صحیح می تواند پشتیبانی فوق العاده ای در طول زلزله باشد. اگر در یک منطقه زلزله خیز زندگی می کنید باید با یک مهندس سازه برای تعیین ملزومات افزایش استحکام در منطقه خود مشاوره کنید.

آیا بلوک یونولیت سقفی یک روش ساخت محیط دوست است؟

در چرخه عمر یک ساختمان(ساخت تا تخریب) بیشترین تاثیر اکولوژیکی، مقدار سوخت لازم برای گرمایش و سرمایش ساختمان است. عایق حرارتی ساختمان های بتنی گزینه محیطی ارجحی بدلیل ذخیره انرژی فراوان منابع طبیعی لازم برای حفظ یک دمای مطلوب است. عمل ساخت با بلوک یونولیت سقفی تا 40% مصرف تشعشعات گازهای گلساختمان ای را کاهش می دهد.

آیا کار با این ماده برای پیمانکاران فرعی مشکل است؟

خیر. متخصصین برق، لوله کش ها و گچکارها به راحتی برای کار در ساختمان ای با دیواره های کرومیت هماهنگ می شوند. در حقیقت بسیاری از آنها آنرا ترجیح می دهند زیرا کار با آن بسیار سبک، نرم و تمیز بدون نیاز به تراش به هنگام نصب سرویس ها می باشد.

آیا موریانه ها می توانند فوم موجود در یک دیواره بلوک یونولیت سقفی را بخورند؟

پلی استایرن انبساطی(ESP) هیچ گونه ارزش غذایی برای حشراتی مثل موریانه ها ندارد. موریانه ها در صورت قرارگرفتن در معرض آن تلاش می کنند در فوم ESP لانه بسازند. فوم برای استفاده زیر گرید و بالای گرید توسط تمامی کدهای سازه مادامیکه روش تایید شده ای در جهت حفظ سازه و پلاستیک فوم از آسیب موریانه ها ارائه شود تایید شده است.

هر چند تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی جایگزین یک روش تایید شده شود بر عهده مقامات کد محلی می باشد. شاخصی که مورد توافق تمامی گروه ها بوده است نیاز به یک نوار بازرسی بتن لخت حداقل 152mm در سطح گرید است.  این در صورتی لازم است که فوم زیر گرید و یا فقط بالای گرید استفاده شود. انجام این کار با بلوک یونولیت سقفی بینهایت ساده است. زیرا این یک سیستم پانلی می باشد. یک نوار افقی 152mm پلی استایرن انبساطی برای تشکیل یک مانع بتن جامد در گرید برش داده میشود.

این یک مانع بتن جامد ایجاد می کند که موریانه ها را به بیرون فوم جایی که قابل رویت شوند می راند. مراحل دیگر، با هم و یا جداگانه، شاید ملزومات این«روش تایید شده» را براورده سازند.

  • حفظ فوم با یک مانع موریانه ساخته شده از یک مش فولاد ضدزنگ.
  • آغشته نمودن پایه ستون ها و خاکریز پرکننده با موریانه کش ها.
  • نصب «سیستم های دام» روی نوارهای بتن.
  • حذف چوب از سازه با استفاده از جایگزین های فلزی و پلاستیکی.

بخاطر داشته باشید که در یک ساختمان بتنی جامد چیز کمی برای خوردن وجود دارد. این بتن همچنین بعنوان یک مانع جامد برای هجوم موریانه ها به داخل ساختمان عمل می کند.

آیا ساخت ساختمان من با بلوک یونولیت سقفی مدت زمان بیشتری طول می کشد؟

بلوک یونولیت سقفی کرومیت ماهر و باتجربه گزارش می کنند که ساخت ساختمان های  معمولا زمان کمتری نسبت به ساخت ساختمان هایی با اسکلت چوبی در پی دارد. روش ساخت کرومیت چند مرحله از قبیل SHEATHING و عیق کاری دیواره های بیرونی که برای ساختمان هایی با اسکلت چوبی ضروری هستند را حذف می کند.

آیا می توانم بلوک یونولیت سقفی را برای مدت زمان های طولانی در معرض تشعشعات فرابنفش قرار بدهم؟

قرارگیری در معرض این تشعشعات تا یک سال مشکلی ایجاد نمی کند. هر چند یک لایه اکسیداسیونی سبک روی سطح قالب ها پس از مدت زمان های طولانی قرار گیری در معرض این تشعشعات ایجاد خواهد شد. این اکسیداسیون هیچ گونه تاثیر مشخصی را برای قالب دیواره نشان نمی دهد. هر چند شاید نیاز به استفاده از یک اسپری آب برای پاکسازی این لایه اکسیداسیون قبل از برس کردن سطح با یک جارو داشته باشید.

آیا به هنگام ساخت با بلوک یونولیت سقفی، کپک و کپک زنی موجود در ساختمان جدید من مشکل ساز خواهد شد؟

قالب های بتن و عایق حرارتی بلوک یونولیت سقفی بطور قابل توجهی می توانند موجب یک محیط بدون کپک با توجه به ماهیت غیرآلی مواد شوند. آنها همچنین پوشش سازه ای بسیار محکمی اسجاد می کنند. که نفوذ هوای نامناسب و نامطلوب را کاهش می دهد.  در محیط های پر رطوبت، رطوبت داخلی باید از طریق استفاده از دستگاه های تصفیه هوا کنترل شود.

آیا دیواره های شعاعی و زاویه دار را می توان با قالب های بتن و عایق حرارتی بلوک یونولیت سقفی ساخت؟

دیواره های شعاعی به راحتی توسط اتصال با برش قالبی در زاویه صحیح و استفاده از فوم برای اتصال لبه ها ساخته می شوند.

1 دیدگاه

  • بهترین یونولیت,فومیه که فقط دارای چسبندگی بین تک تک دونه های سفید باشه.با کندن یک تیکه ازفوم شما میتوانید بهم پیوستگی باهم دونه ها رو باهم ببینید,به دور.از هر نوع برند و تولید بالایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×چت آنلاین
محتوای جدید